BIO

Mateusz Gradecki to jeden z najlepszych polskich golfistów-amatorów. Jest pięciokrotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski. Numer 1 Światowego Rankingu Juniorów w 2012 roku. Tryumfator Międzynarodowych Mistrzostw Czech Juniorów w 2011 roku. Zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Jest członkiem polskiej kadry narodowej w golfa. Biało-czerwone barwy reprezentował m.in. W Drużynowych Mistrzostwach Świata w 2012 i 2014 roku a na Drużynowych Mistrzostwach Europy, wraz z polską kadrą, uzyskał historyczny awans do Mistrzostw Europy I dywizji. Do największych osiągnięć Mateusza Gradeckiego należą także: 3. miejsce w Austrian International Amateur 2014 oraz 5. miejsca w Junior Orange Bowl 2012 i Southern Conference 2015.
W 2015 roku znalazł się w najlepszej szesnastce prestiżowego Amateur Championship w Wielkiej Brytanii – takiego wyniku nie osiągnął przed Nim żaden golfista z Polski.

Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych – studiuje zarządzanie sportem na East Tennesee State University. Gra w uniwersyteckiej drużynie The Buccaneers.

mateusz gradecki 10
mateusz gradecki 9
mateusz gradecki 3

©Mateusz Gradecki. Wszelkie prawa zastrzeżone.