Mateusz Gradecki na podium turnieju ligi akademickiej!

Mateusz Gradecki na podium turnieju ligi akademickiej!

Mateusz Gradecki osiągnął znakomity wynik podczas turnieju Bank of Tennessee Intercollegiate, rozegranego w ramach amerykańskiej akademickiej ligi NCAA. Mateusz zajął w tym turnieju drugie miejsce, osiągając wynik łączny 205 uderzeń, czyli 11 uderzeń poniżej par. Jest to trzeci najlepszy wynik w całej historii turnieju, którego gospodarzem była drużyna Mateusza – Bucs Uniwersytetu East Tennessee.
„To wspaniałe uczucie. Zagrałem bardzo dobrze w tym turnieju, a był potencjał by pokusić się o dwa birdie więcej i historyczny wynik. Bardzo się cieszę, że intensywna praca nad elementami gry, m.in., nad puttowaniem, przynosi rezultaty i daje nadzieję na dobre wyniki w kolejnych startach”, powiedział Mateusz Gradecki.
Występ Mateusza Gradeckiego zasługuje na podkreślenie nie tylko ze względu na wynik, ale też za sposób gry. Z siedmiu ostatnich dołków, aż na pięciu Gradecki osiągnął wynik poniżej par (tzw. birdie).
„Jestem niezwykle dumny z Mateusza. Osiągnął birdie na czterech z pięciu swoich ostatnich dołków, a niektóre z nich były naprawdę trudne. Mateusz wkłada bardzo dużo pracy i zaangażowania w swoją grę i oglądanie jego znakomitego występu podczas tego turnieju było niezwykle budujące” powiedział trener drużyny Mateusza Gradeckiego Fred Warren.
Występ podczas tegorocznego Bank of Tennessee Intercollegiate był jednym z najlepszych startów Mateusza podczas całej jego kariery w lidze NCAA. Jednocześnie jest to kolejny dobry start Gradeckiego w ostatnich tygodniach. Pod koniec września reprezentacja Polski z Mateuszem w składzie zajęła historyczne ósme miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Świata, które odbyły się w Meksyku.

Podziel się

Zobacz również

©Mateusz Gradecki. Wszelkie prawa zastrzeżone.