Mateusz Gradecki najlepszym zawodnikiem wśród golfistów amatorów turnieju Wrocław Open 2017! Dwóch Polaków na podium zawodowego turnieju cyklu Pro Golf Tour!

Po raz pierwszy w historii dwóch Polaków stanęło na podium turnieju z cyklu Pro Golf Tour. Mateusz Gradecki – najlepszy obecnie polski golfista amator – zajął trzecie miejsce turnieju Wrocław Open 2017. Drugie miejsce zajął zawodowy golfista Adrian Meronk. Obaj zawodnicy tworzą trzon polskiej reprezentacji golfa i w perspektywie kilku lat będą polską nadzieją na udany start w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Zwycięzcą turnieju Wrocław Open został reprezentant Niemiec – Finn Fleer.

„Miałem dziś okazję oglądać grę Adriana i Mateusza. Nie ukrywam, że zapewniają większe emocje niż Ryder Cup. Kilka eagle, mnóstwo birdie i pierwszy raz w historii Pro Golf Tour dwóch Polaków stanęło na podium. Szkoda, że Adrianowi nie udało się w dogrywce, ale jestem przekonany, że przed nimi jeszcze wiele spektakularnych zwycięstw” powiedział Adam Mitukiewicz, Sekretarz PGA Polska – organizacji zrzeszającej profesjonalnych trenerów golfa, współorganizatora turnieju Wrocław Open.

Mateusz Gradecki zakończył turniej z wynikiem 200 (-10) z wynikami poszczególnych rund odpowiednio: 66, 68, 66 uderzeń.

„Świetnie zacząłem dzisiejszą rundę finałową robiąc dwa eagle na pierwszych sześciu dołkach. Ogólnie jestem zadowolony z występu. Dwie biało czerwone flagi na podium bardzo mnie cieszą” – powiedział Mateusz Gradecki.
Wszyscy zawodnicy podkreślali znakomite warunki do gry, jakie zapewnia pole golfowe w Brzeźnie.
„Gradi Golf Club, to rewelacyjne i wymagające pole. Spodobało mi się tym bardziej, że pierwszy raz w cyklu Pro Golf Tour zdobyłem pierwsze miejsce. Szkoda jedynie, że zwycięzca może być tylko jeden” powiedział Finn Fleer, triumfator Wrocław Open 2017.

Wrocław Open to turniej golfowy w ramach zawodowego cyklu Pro Golf Tour. Na polu Gradi Golf Club przy Pałacu Brzeźno rywalizowało łącznie 100 zawodników z całej Europy, m.in. z: Niemiec, Francji, Austrii, RPA, Maroko, Szkocji, Belgii, Holandii oraz Portugalii, a także zawodnicy golfowej reprezentacji Polski. Pula nagród Wrocław Open wyniosła blisko 130.000 zł.

Pro Golf Tour to cykl turniejów golfa zawodowego, rozgrywany na polach golfowych w Europie i Afryce od 1987 roku. Na przestrzeni lat stał się przepustką do kariery dla wielu znakomitych graczy światowego formatu, takich jak Martin Kaymer czy Sergio Garcia.