Znakomity wynik Mateusza Gradeckiego w turnieju kwalifikacyjnym do European Tour

Znakomity wynik Mateusza Gradeckiego w turnieju kwalifikacyjnym do European Tour

W turnieju pierwszego etapu kwalifikacji do European Tour na polu Fleesensee Golf&Country Club w Niemczech, Mateusz Gradecki zajął znakomite drugie miejsce. W ten sposób najlepszy obecnie polski golfista-amator wykonał ważny krok do zajęcia miejsca wśród zawodowej elity europejskiego golfa.

W turnieju rywalizowało blisko 100 golfistów z całego świata (oprócz Europejczyków, w turnieju startowali m.in. reprezentanci Australii, Argentyny, RPA czy Korei Południowej). Mateusz Gradecki był jedynym Polakiem w tej stawce. W turnieju nie tylko zajął drugie miejsce, ale zdobył również laury najlepszego golfisty amatora (ex aequo z Craigiem Rossem ze Szkocji).

„Pierwszy etap kwalifikacyjny do European Tour zakończony. Wynik utwierdził mnie w przekonaniu, że jestem w dobrej formie, a moja gra zmierza w odpowiednim kierunku. Z tygodnia na tydzień nabieram pewności siebie i wyciągam wnioski z rozegranych rund. Teraz czekam na drugą rundę kwalifikacji do European Tour, która odbędzie się na początku listopada. Czas do tego turnieju wypełnią mi treningi i kolejne turnieje. Najbliższy już na początku października – w Mistrzostwach Turcji Amatorów zagram między innymi o zaproszenie do udziału w zawodowym turnieju cyklu Challenge Tour w Turcji” powiedział Mateusz Gradecki.

W turnieju na Fleesensee Golf&Country Club Mateusz Gradecki oddał łącznie 279 uderzeń (-9). Na znakomity wynik końcowy wpływ miała niewątpliwie trzecia z czterech rund turnieju, w której Mateusz osiągnął wynik dnia: 65 uderzeń (-7).

Podziel się

Zobacz również

©Mateusz Gradecki. Wszelkie prawa zastrzeżone.